Podjela diploma maturantima školske 2020/2021. godine

Dana 18.6.2021. i 21.6.2021. godine su podijeljene diplome maturantima naše škole. U nastavku teksta su obraćanje učenice generacije Uzunalić Melike i fotografije sa dodjele diplome.

“Poštovani profesori, drage kolege i kolegice, koristim ovu priliku da Vam se zahvalim na svim lijepim trenucima koje smo doživjeli u prethodne 4 godine. Čast mi je poznavati Vas. Kada kažemo 4 godine, nekome se to čini kao vječnost, ali nama je prošlo brzo, kao dlanom o dlan.  Sada se nalazimo na raskrsnici i moramo razmišljati o svojoj budućnosti, baš kao što smo se nalazili i prije srednje škole. Naravno, na  početku, bila sam u dilemi. Ali, nakon svega što smo prošli zajedno, znam da je Mješovita srednja škola „Hazim Šabanović” bila pravi izbor za mene jer sam ovdje pronašla prijateljstvo, poštovanje a i veliki nepresušni izvor znanja.  Planiram nastaviti u istom smjeru i upisati Elektrotehnički fakultet u Sarajevu kako bih svoje znanje dodatno proširila. Posebno se želim zahvaliti svojim razrednicima: Dalidi Nefić, Dževadu Genjcu i Mahiru Mušinbegoviću koji su za kratko vrijeme učinili mnogo toga za nas.  Svom razredu, generaciji, čestitam na završetku srednjoškolskog obrazovanja. Želim Vam puno sreće i uspjeha u budućnosti.”